× Filtruj

Kupno, sprzedaż działki i domu

Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.
Gdzie najlepsze ogłoszenia w kategorii nieruchomości
Kupno i sprzedaż nieruchomości to rynek bardzo zmienny, którego warunki są podyktowane sytuacją gospodarczą, a przede wszystkim zmienną inflacją i rosnącymi stopami procentowymi. Mimo wahań na rynku i rosnących cen rynek ten jest oblegany. Ludzie kupują działki, domy i lokale również jako formę pewnej inwestycji. Gdzie znajdziesz najwięcej ogłoszeń tego typu? Jak wstawić ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości żeby szybko i sprawnie sprzedać nieruchomość?

Sprzedaż i kupno działki
Rodzajów działek jest kilka. Najczęściej poszukiwane działki to te, które widnieją w planach zagospodarowania przestrzennego jako działki budowlane, nadające się pod budowę domów mieszkalnych. Kolejne rodzaje to działki rolne, działki inwestycyjne i działki rekreacyjne. Różnią się one przede wszystkim przeznaczeniem oraz związaną z tym ceną. Na cenę wpływa lokalizacja działki, jej rozmiar, dostęp do drogi publicznej oraz sytuacja rynkowa. Działkę można zakupić również po okazyjnej cenie, jeśli na bieżąco będziesz śledził pojawiające się ogłoszenia.

Sprzedaż i kupno domu
Oprócz niezabudowanych działek na rynku nieruchomości znajdują się też działki z budynkami mieszkalnymi, często wraz z inną infrastrukturą np. garażem. Wiele osób wybiera kupno takiej nieruchomości, co znacznie przyspiesza moment zamieszkania w swoim domu. Zakupić można działki z domem do remontu, działki z nowymi budynkami gotowymi do zamieszkania lub działki z domem w stanie surowym, wymagającym znacznego wkładu finansowego. Przed kupnem, ale także przed sprzedażą działki należy dopełnić wielu niezbędnych formalności. Najważniejsze z nich to: granica działki wytyczona przez geodetę, dokumentacja z odpowiedniego urzędu taka jak wypis i wyrys z rejestru gruntów oraz zaświadczenie z planu zagospodarowania przestrzennego oraz sytuacja lokatorów. Nikt nie chce kupić nieruchomości wraz z lokatorami, ponieważ polskie prawo dotyczące ewidencji ludności nie pozwala na wymeldowanie osoby bez jej zgody, jeśli ona udowodni, że tam faktycznie przebywa. 

Sprzedaż i kupno lokalu
Wiele działalności, biznesów małych i dużych potrzebuje swojej siedziby i w tej sytuacji pożądane są nieruchomości oznaczone w ogłoszeniu jako "lokal". O cenie i atrakcyjności lokalu decyduje głównie jego lokalizacja. Np. lokal o mniejszym metrażu w centrum miasta będzie o wiele tańszy niż dwa razy większy w niedogodnej lokalizacji. Lokal w firmie odpowiada w dużej mierze za jej sukces. Kupując lokal np. pod sklep czy biuro należy pamiętać więc o jego położeniu, o tym co znajduje się z okolicy oraz o dostępnych w pobliżu miejscach parkingowych. Podobnie jeśli chcesz taki lokal sprzedać, pamiętaj żeby w ogłoszeniu zawrzeć wszystkie informacje, które będą atrakcyjne dla przyszłego właściciela. 

Ogłoszenie sprzedam nieruchomość - gdzie szukać
Oprócz tego, że osoba szukająca działki w okolicy powinna mieć "oczy dookoła głowy" to powinna też na bieżąco śledzić serwisy z ogłoszeniami. W Internecie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia. Pamiętaj, że te najbardziej atrakcyjne znikają równie szybko jak się pojawiają. Im częściej zaglądasz na portal z ogłoszeniami, tym większą masz szansę, że trafi Ci się dobra okazja. 
Do góry